Znalezione obrazy dla zapytania fb

BZPG  - Aktualności


 

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny właścicielem PKS w Bielsku-Białej S.A.
2018-06-19

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG) przejął akcje PKS w Bielsku-Białej S.A. W dniu 18 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Starosta Bielski - Andrzej Płonka przekazał 100% akcji spółki PKS na rzecz BZPG. Stosowną umowę w tej sprawie w imieniu BZPG podpisał Przewodniczący Zarządu Radosław G. Ostałkiewicz (Wójt Gminy Jaworze) oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Artur Beniowski (Wójt Gminy Bestwina).

Tym samym Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, który tworzą samorządy (Powiat Bielski, Gmina Bestwina, Gmina Buczkowice, Gmina Jasienica, Gmina Jaworze, Gmina Kozy, Gmina Porąbka, Gmina Szczyrk, Gmina Wilamowice i Gmina Wilkowice) stał się właścicielem spółki.

Jak dodaje Przewodniczący Zarządu Radosław G. Ostałkiewicz "Gminy podbielskie wykazały się już mądrością, zawiązując wspólny związek - teraz czas na ciężką pracę, której celem jest reforma komunikacji publicznej. Ta ostatnia musi zacząć się od modernizacji samej spółki, na co wreszcie mamy realny wpływ. Teraz trzeba tylko odwagi w podejmowaniu decyzji, konsekwencji w działaniu i jasnej wizji przyszłości..."

Przypomnijmy, że Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny powstał z inicjatywy samorządów powiatu bielskiego i od samego początku działa na rzecz poprawy jakości komunikacji publicznej w naszym regionie. W ramach wspólnych działań Zarządu BZPG, od 1 stycznia 2018 roku osoby które ukończyły 70 lat mogą bezpłatnie podróżować autobusami PKS, planuje się również zmodernizować tabor PKS-u, co jest przedmiotem aktualnych starań o uzyskanie dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.

Ponadto już niebawem uruchomiona zostanie w ramach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) aplikacja #kiedyprzyjedzie.pl, nad którą aktualnie trwają prace wdrożeniowe. Za jej pośrednictwem możliwe będzie wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym autobusów PKS ze wskazanego przez pasażera przystanku. Interesujący nas przystanek można wybrać z listy, wyszukać go na mapie lub też użyć kody QR, a nawigacja pomoże nam do niego dotrzeć.

Przejęcie akcji PKS otwiera nowe perspektywy, poprzez nie tylko organizację publicznego transportu zbiorowego, ale również jego rozwijanie przez mądre zarządzanie oraz promowanie, jako alternatywa dla indywidualnych środków transportu, w trosce o nasze środowisko naturalne. 

Wspólna i ciężka praca pozwoli nam stworzyć nowoczesny transport publiczny na Podbeskidziu, w którym przewoźnicy będą żyli w symbiozie, uzupełniali się bez objawów niezdrowej konkurencji.

Wierzymy, że z nadchodzących zmian skorzystają obecni, jak i przyszli pasażerowie.

 

Instytucje / Programy