Znalezione obrazy dla zapytania fb

BZPG  - Aktualności


 

Testy kolejnego pojazdu zasilanego CNG !!!
2019-03-01

Na liniach komunikacyjnych Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego (Powiat Bielski + 9 gmin), PKS w Bielsku-Białej rozpoczął testy kolejnego już w tym roku pojazdu zasilanego CNG. Tym razem jest to pojazd marki SCANIA Interlink.

Ekologiczne autobusy zasilane CNG już wkrótce mają zostać wizytówką powiatu bielskiego. Zastosowanie pojazdów gazowych jest rozwiązaniem sprawdzonym w kontekście zabezpieczenia przed niszczącym działaniem zarówno smogu jak i hałasu. Gaz ziemny jako paliwo ma więc ważne miejsce w systemie ochrony środowiska. Autobus zasilany CNG przynosi znaczące ograniczenie emisji substancji szkodliwych w porównaniu z klasycznymi autobusami, sięgające średnio 85%, a w przypadku cząstek stałych niemal 100%.

Jak informowaliśmy już wcześniej Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny jako organizator publicznego transportu zbiorowego wraz z Operatorem spółką PKS w Bielsku-Białej S.A. zmierzamy w kierunku czystego transportu, dlatego planuje się zakup w przyszłym roku 26 pojazdów zasilanych CNG, gdzie wartość projektu to około 32 mln złotych.

Ponadto PKS w Bielsku-Białej podpisał list intencyjny, na podstawie którego PGNIG wybuduje w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 54 pierwszą w regionie ogólnodostępną stację tankowania CNG.

 

Instytucje / Programy