Znalezione obrazy dla zapytania fb

BZPG  - Aktualności


 

Ekologiczne autobusy już wkrótce!
2019-05-30

KUPUJEMY EKOLOGICZNE AUTOBUSY DLA WAS !

 

W dniu 25 marca 2019r. Zarząd PKS w Bielsku-Białej S.A. podpisał z Województwem Śląskim umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego”, realizowanego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu wynosi ponad 32 mln zł, a dofinansowanie unijne to aż 22,5 mln zł. Wkład własny PKS w Bielsku-Białej S.A. to niespełna 4 mln zł.

 

W ramach przedmiotowego projektu zakupimy 26 najnowocześniejszych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG), służących do transportu zbiorowego. Będą to pojazdy o długości między 11 a 13 m, mieszczące minimum 80 pasażerów. Pojazdy te zastąpią 17 autobusów, które nie spełniają dopuszczalnych norm. Dodatkowo w autobusach zainstalowane zostaną systemy dynamicznej informacji pasażerskiej, które wspomogą proces informowania pasażerów oraz zarządzanie taborem, w najefektywniejszy sposób.

Realizacja projektu nade wszystko przyczyni się do promowania niskoemisyjności, ale także  sprawi iż podróżowanie naszymi autobusami będzie przyjemnością. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na 31.12.2021r.

 

Instytucje / Programy