Warto wiedzieć

  BZPG – Warto wiedzieć

Warto wiedzieć, że:

 Na liniach organizowanych przez Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG) można podróżować nie tylko po obszarze BZPG. Autobusami można dotrzeć do wielu miejscowości, m.in. w powiecie żywieckim oraz oświęcimskim.

BZPG organizuje transport publiczny w na obszarze BZPG, a więc Powiatu Bielskiego oraz gmin go tworzących: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kęty, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice, Wilkowice, a także na obszarze gmin: Czernichów, Łodygowice, Chybie, Andrychów i Osiek.

 Każdy pojazd kursujący na liniach obsługiwanych przez BZPG jest oznaczony obecnie logiem Operatora: Komunikacja Beskidzka S.A. (dawniej PKS w Bielsku-Białej S.A.)

  Wspólnie z operatorem dbamy o to, aby łatwo było wejść do pojazdu. Część pojazdów, którymi dysponuje Operator posiada już niską podłogę. Ponadto czynimy starania mające na celu pozyskanie dodatkowych środków zewnętrznych na zakup nowoczesnych autobusów niskopodłogowych, wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania.

  Wszystkie pojazdy posiadają darmowy dostęp do internetu Wi-Fi.

  W taryfie biletowej BZPG znajduje się niezwykle atrakcyjny cenowo Bilet 50 przejazdowy. To bilet okresowy umożlwiający pięćdziesiąt przejazdów w okresie miesiąca kalendarzowego. Bilet ten w porównaniu do biletu jednorazowego i miesięcznego jest bardzo atrakcyjny cenowo. Można go kupić na dworcu autobusowym PKS w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej.

  Zarząd BZPG podjął decyzję, że z dniem 1 stycznia 2018 roku osoby, które ukończyły 70. rok życia, będą mogły bezpłatnie podróżować komunikacją zbiorową organizowaną przez BZPG.

Również dla uczniów i studentów przygotowana została atrakcyjna oferta w postaci Beskidzkiej Karty Pasażera, która umożliwia za cenę 1,00 zł poruszanie się wszystkimi liniami komunikacyjnymi. Szczegóły biletu dostępne w zakładce „Dla pasażera”

 Wymieniamy tabor, w ramach projektu  unijnego zakupionych zostało 26 szt. nowoczesnych ekologicznych pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). W zmian za ten zakup, złomowanych zostanie 17 autobusów napędzanych dieslem, co pozytywne wpłynie na ekologię, przyczyniając się tym samym do promowania niskoemisyjności, ale także sprawi iż podróżowanie naszymi autobusami będzie przyjemnością.

 Corocznie na terenie Szczyrku wspólnie z samorządem, uruchamialiśmy bezpłatną komunikację publiczną w okresie od grudnia do marca. Celem bezpłatnej komunikacji tzw. „SKIBUSY” jest zmniejszenie korków, ułatwienie przemieszczania się po terenie miasta w tym w szczególności pomiędzy ośrodkami narciarskimi oraz troska o środowisko naturalne i tym samym ograniczenie „smogu”.